Λογότυπο www.galinos.gr Beta
 

Ιατροφαρμακευτική πληροφόρηση για τον επαγγελματία υγείας

Φάρμακα Δραστικές ουσίες Συμπληρώματα διατροφής Έλεγχος συγχορήγησης Νόσοι ICD-10
Κλαύδιος Γαληνός
Είσοδος χρηστών
Όνομα χρήστη
Συνθηματικό
Εικονίδιο Είσοδος χρήστη
Εικονίδιο Δωρεάν εγγραφή
Εικονίδιο Ανανέωση συνθηματικού

Ακολουθήστε μας Λογότυπο Facebook Λογότυπο Twitter

Αναζήτηση σε 63811 καταχωρήσεις
Εικονίδιο αναζήτησης

Στατιστική ταξινόμηση των Νόσων και των Σχετικών Προβλημάτων Υγείας ICD-10

ΠίνακαςΝόσοι ICD-10 Προτάσεις

Κατηγορία ICD-10: K91.9 Διάφορες διαταραχές του πεπτικού συστήματος μετά από ιατρικές πράξεις

Τίτλοι κωδικού

Γλώσσα Τίτλος
EL Ελληνικά Διάφορες διαταραχές του πεπτικού συστήματος μετά από ιατρικές πράξεις
EN Αγγλικά Postprocedural disorder of digestive system, unspecified
FR Γαλλικά Atteinte de l'appareil digestif après un acte à visée diagnostique et thérapeutique, sans précision
RU Ρωσικά Нарушение органов пищеварения после медицинских процедур неуточненное

Κατάταξη ομάδας

Επίπεδο Κωδικός Τίτλος
0 XI Παθήσεις του πεπτικού συστήματος
1 K90-K93 Άλλες παθήσεις του πεπτικού συστήματος
2 K91 Διαταραχές του πεπτικού συστήματος μετά από ιατρικές πράξεις, που δεν ταξινομούνται αλλού
3 K91.9 Διάφορες διαταραχές του πεπτικού συστήματος μετά από ιατρικές πράξεις
Απαγορεύεται η αναπαραγωγή και αναδιανομή. Το έργο επεξεργασίας των παραπάνω πληροφοριών αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία της Ergobyte Πληροφορική Α.Ε. και προστατεύεται από τη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων.