Λογότυπο www.galinos.gr Beta
 

Ιατροφαρμακευτική πληροφόρηση για τον επαγγελματία υγείας

Φάρμακα Δραστικές ουσίες Συμπληρώματα διατροφής Έλεγχος συγχορήγησης Νόσοι ICD-10
Κλαύδιος Γαληνός
Είσοδος χρηστών
Όνομα χρήστη
Συνθηματικό
Εικονίδιο Είσοδος χρήστη
Εικονίδιο Δωρεάν εγγραφή
Εικονίδιο Ανανέωση συνθηματικού

Ακολουθήστε μας Λογότυπο Facebook Λογότυπο Twitter

Αναζήτηση σε 63811 καταχωρήσεις
Εικονίδιο αναζήτησης

Στατιστική ταξινόμηση των Νόσων και των Σχετικών Προβλημάτων Υγείας ICD-10

ΠίνακαςΝόσοι ICD-10 Προτάσεις

Κατηγορία ICD-10: H26.3 Καταρράκτης που προκαλείται από χρήση φαρμάκων

Τίτλοι κωδικού

Γλώσσα Τίτλος
EL Ελληνικά Καταρράκτης που προκαλείται από χρήση φαρμάκων
EN Αγγλικά Drug-induced cataract
FR Γαλλικά Cataracte médicamenteuse
RU Ρωσικά Катаракта, вызванная лекарственными средствами

Κατάταξη ομάδας

Επίπεδο Κωδικός Τίτλος
0 VII Παθήσεις του οφθαλμού και των εξαρτημάτων του
1 H25-H28 Παθήσεις του φακού
2 H26 Άλλα είδη καταρράκτη
3 H26.3 Καταρράκτης που προκαλείται από χρήση φαρμάκων

Λοιπές πληροφορίες

Χρησιμοποιήστε τους συμπληρωματικούς κωδικούς εξωγενών παραγόντων (Κεφάλαιο ΧΧ), αν είναι επιθυμητό, για τον προσδιορισμό του φαρμάκου

Απαγορεύεται η αναπαραγωγή και αναδιανομή. Το έργο επεξεργασίας των παραπάνω πληροφοριών αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία της Ergobyte Πληροφορική Α.Ε. και προστατεύεται από τη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων.