Λογότυπο www.galinos.gr Beta
 

Ιατροφαρμακευτική πληροφόρηση για τον επαγγελματία υγείας

Φάρμακα Δραστικές ουσίες Συμπληρώματα διατροφής Έλεγχος συγχορήγησης Νόσοι ICD-10
Κλαύδιος Γαληνός
Είσοδος χρηστών
Όνομα χρήστη
Συνθηματικό
Εικονίδιο Είσοδος χρήστη
Εικονίδιο Δωρεάν εγγραφή
Εικονίδιο Ανανέωση συνθηματικού

Ακολουθήστε μας Λογότυπο Facebook Λογότυπο Twitter

Αναζήτηση σε 63811 καταχωρήσεις
Εικονίδιο αναζήτησης

Στατιστική ταξινόμηση των Νόσων και των Σχετικών Προβλημάτων Υγείας ICD-10

ΠίνακαςΝόσοι ICD-10 Προτάσεις

Κατηγορία ICD-10: T88.6 Αναφυλακτικό σοκ που οφείλεται στην ορθή χορήγηση του κατάλληλου φαρμάκου ή φαρμακευτικής ουσίας

Τίτλοι κωδικού

Γλώσσα Τίτλος
EL Ελληνικά Αναφυλακτικό σοκ που οφείλεται στην ορθή χορήγηση του κατάλληλου φαρμάκου ή φαρμακευτικής ουσίας
EN Αγγλικά Anaphylactic shock due to adverse effect of correct drug or medicament properly administered
FR Γαλλικά Choc anaphylactique dû à des effets indésirables d'une substance médicamenteuse appropriée et correctement administrée
RU Ρωσικά Анафилактический шок, обусловленный патологической реакцией на адекватно назначенное и правильно примененное лекарственное средство

Κατάταξη ομάδας

Επίπεδο Κωδικός Τίτλος
0 XIX Συνέπειες τραυματισμού, δηλητηρίασης και ορισμένες άλλες εξωγενείς αιτίες
1 T80-T88 Επιπλοκές της χειρουργικής και ιατρικής περίθαλψης, που δεν ταξινομούνται αλλού
2 T88 Άλλες επιπλοκές κατά τη χειρουργική και ιατρική περίθαλψη, που δεν ταξινομούνται αλλού
3 T88.6 Αναφυλακτικό σοκ που οφείλεται στην ορθή χορήγηση του κατάλληλου φαρμάκου ή φαρμακευτικής ουσίας

Δεν περιλαμβάνει

Αναφυλακτικό σοκ που οφείλεται στη χορήγηση ορού (T80.5)

Απαγορεύεται η αναπαραγωγή και αναδιανομή. Το έργο επεξεργασίας των παραπάνω πληροφοριών αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία της Ergobyte Πληροφορική Α.Ε. και προστατεύεται από τη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων.