Λογότυπο www.galinos.gr Beta
 

Ιατροφαρμακευτική πληροφόρηση για τον επαγγελματία υγείας

Φάρμακα Δραστικές ουσίες Συμπληρώματα διατροφής Έλεγχος συγχορήγησης Νόσοι ICD-10
Κλαύδιος Γαληνός
Είσοδος χρηστών
Όνομα χρήστη
Συνθηματικό
Εικονίδιο Είσοδος χρήστη
Εικονίδιο Δωρεάν εγγραφή
Εικονίδιο Ανανέωση συνθηματικού

Ακολουθήστε μας Λογότυπο Facebook Λογότυπο Twitter

Αναζήτηση σε 63811 καταχωρήσεις
Εικονίδιο αναζήτησης

Στατιστική ταξινόμηση των Νόσων και των Σχετικών Προβλημάτων Υγείας ICD-10

ΠίνακαςΝόσοι ICD-10 Προτάσεις

Κατηγορία ICD-10: E89.3 Υποϋποφυσισμός, μετά από ιατρικές πράξεις

Τίτλοι κωδικού

Γλώσσα Τίτλος
EL Ελληνικά Υποϋποφυσισμός, μετά από ιατρικές πράξεις
EN Αγγλικά Postprocedural hypopituitarism
FR Γαλλικά Hypopituitarisme après un acte à visée diagnostique et thérapeutique
RU Ρωσικά Гипопитуитаризм, возникший после медицинских процедур

Κατάταξη ομάδας

Επίπεδο Κωδικός Τίτλος
0 IV Ενδοκρινικές, διατροφικές και μεταβολικές παθήσεις
1 E70-E90 Μεταβολικές διαταραχές
2 E89 Ενδοκρινικές και μεταβολικές διαταραχές, μετά από ιατρικές πράξεις, που δεν ταξινομούνται αλλού
3 E89.3 Υποϋποφυσισμός, μετά από ιατρικές πράξεις

Περιγραφή

Υποϋποφυσισμός, μετά από ακτινοβόληση

Απαγορεύεται η αναπαραγωγή και αναδιανομή. Το έργο επεξεργασίας των παραπάνω πληροφοριών αποτελεί πνευματική ιδιοκτησία της Ergobyte Πληροφορική Α.Ε. και προστατεύεται από τη νομοθεσία περί πνευματικών δικαιωμάτων.